תכנון ועיצוב פנים, למה צריך את זה?

רכשתם דירה מקבלן או דירה ישנה שזקוקה לשיפוץ ומילאתם רשימת חלומות ואספתם תמונות שאתם בטוחים שבקלות תוכלו ליישם אצלכם בדירה. יש לכם טעם טוב ומשובח, אז למה צריך בכלל להוסיף לרשימת ההוצאות, הארוכה גם ככה, עוד עלות של מעצבת פנים?
תכנון ועיצוב פנים, למה צריך את זה?

תכנון נכון הוא הכרחי! מעצבת פנים תערוך תחקיר מעמיק ותדאג לברר בדיוק איך אתם חיים בבית או איך תרצו לחיות בו.
האם אתם בשלנים, מארחים הרבה או מעט, חשוב לכם השקט שלכם, אוהבים לקרוא, אוהבים לשחק בפלייסטיישן, אוהבים טבע, חיות, איפה מניחים את התיקים והמפתחות כשמגיעים הביתה, צריכים פינות עבודה, המשפחה עומדת להתרחב, מותר או אסור לילדים לשחק בסלון, אוהבי סדר או מבולגנים מטבעכם והרשימה עוד ארוכה, אבל את כל כולה, המעצבת לוקחת ומתרגמת לתוך תכניות מדויקות ומאורגנות שלמעשה מכילות את מי שאתם וצופה עבורכם את העתיד. בשיפוץ עצמאי עם קבלן, אתם זורמים איתו ומקשיבים לנסיונו הרב, שזה מצוין, אבל זה לא לוקח בחשבון את כל הפרמטרים ששמורים במיוחד לכם. 

מעצבת פנים תמדוד את הדירה ותכין תכניות מדויקות שיקחו בחשבון עמודים, הזזות של צנרת או פתרונות לאם אין אפשרות להזזות כאלה. אלה דברים שאתם עלולים "להתקל" בהם בעבודה שלא מתוכננת מראש עד לפרטים הקטנים וכמובן דברים שיגררו הוצאות נוספות שלא תוכננו.בטח אתם מעולים בבישול ויודעים בדיוק איך המטבח שלכם יראה, הרי אתם חולמים עליו בלילות כבר שנים, אבל לא בטוח שתדעו לתכנן את התאורה כך שלא תצל על הכיריים בזמן שאתם מבשלים ואת נקודות המאור מעל לפינת אוכל ואולי לא תזכרו שכדאי לתכנן עוד נקודת מאור לשולחן אוכל בזמן שהוא פתוח ורק כשיגיעו האורחים תגלו שחלק מהיושבים בשולחן אוכלים בחשיכה. 
                                                                                                          
חלק מהמקצועיות של מעצבת פנים טובה באה לידי ביטוי ביכולת לכוון את התקציב של הלקוח למקומות הנכונים.  לקוח מקציב את הסכום שהוא יכול להשקיע בעיצוב הבית, בעזרת ניסיון וידע אתה יודע למקסם את העלות לצרכים של הלקוח. כך למשל בפרויקט מסוים ניתן להשקיע בגוף תאורה יוקרתי של מותג מוביל בעלות גבוהה ולחילופין בפרויקט אחר ניתן למצוא ספה איכותית לא פחות אבל במחיר סביר מחנות לא מוכרת.

הוצאה על מעצבת פנים בסופו של דבר מובילה לחיסכון בעלויות? נשמע מוזר?!
זה בדיוק כך!! מעצבת פנים היא לא פינוק לעשירים בלבד להיפך, התפקיד הופך להכרחי ומכריע דווקא שעובדים עם תקציב מוגבל. לא רק שאתם יכולים לקבל את הריהוט שרציתם במחיר זול יותר או להימנע מטעויות, מעצבת פנים היא מצפן – בכל מה שקשור לעיצוב, השמים הם הגבול ואפשר להוציא מיליונים על דירת שני חדרים או להקציב מראש את הסכום להוצאה ולדעת להוציא ממנו את המקסימום, הן מבחינת נראות והן מבחינת פונקציונליות.

לא מספיק רק למצוא תמונה יפה באינטרנט וללכת לחנות לקנות את הפריט. מעצבת תדע שאפשר לקנות את השיש שבתמונה ב-1,000 ש"ח  למטר או שיש חלופי ב-500 ש"ח למטר שיתן את אותה התוצאה.     היכרות עם עולמות התוכן האלה והידע שיש למעצבי הפנים מקנים לנו את היכולת לתכנן הכל עד לפריטים הכי קטנים בצורה הכי נכונה ואינדיבדואלית לכל פרויקט. 
נגישות
הגדלת טקסט
הקטנת טקסט
ניגודיות גבוהה
ניגודיות הפוכה
פונט קריא
ניווט מקלדת
כיבוי ואיפוס מערכת
מערכת נגישות MAGMA